Odwiedziło nas

Dzisiaj23
Wczoraj52
Tydzień167
Miesiąc1606
Wszystkie195708

(C) Fliesenstadt

Hosting

Reklama

Festyn Bądź Trzeźwy

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 14 lutego 2011 21:42

Festyn Bądź trzeźwyW dniu 10 czerwca 2010 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Narkomani Stowarzyszenie "Subsidium", na placu przed Centrum Sportowym w Zgorzelcu przy ulicy Maratońskiej zorganizowało festyn pod hasłem "Bądź trzeźwy". Kliknij więcej aby obejrzeć relacje filmową.

 


 


Impreza trwała od godziny 10.00 do godziny 14.00. Stowarzyszenie zaprosiło do udziału w festynie Powiatową Komendę Policji, Powiatową Komendę Straży Pożarnej, młodzież i dzieci szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Sekretarz Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu, Pan Bogdan Białoń, miasto Zgorzelec reprezentował Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Andrzej Pałys oraz Sekretarz Urzędu Miasta Zgorzelec Pani Jolanta Ptak. Słowo wstępu powidziała również Dyrektor WS - SP ZOZ w Zgorzelcu Pani Zofia Barczyk.

 

Młodzież i dzieci brały udział w konkursach wiedzy o uzależnieniach. Odbył się konkurs na plakat dotyczący uzależnień i ich skutków oraz na najlepszą prezentację multimedialną na w/w temat. Wszyscy uczestnicy festynu mogli nieodpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie, określić poziom cukru we krwi i sprawdzić wagę ciała. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska "Subsidium" i zaproszonych do udziału (w/w) gości, tu można było otrzymać informację o uzależnieniach (przyczynach, skutkach, możliwości podjęcia leczenia), oznakować samochód, rower przy punkcie Policji, przyglądnąć się sprzętowi strażackiemu. Rozdawano również ulotki z informacjami o możliwościach korzystania z pomocy instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się uzależnieniami.

Osoby uzależnione oraz członkowie Stowarzyszenia "Subsidium" - wolontariusze, czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników festynu oraz nad dobrą atmosferą. W czasie trwania festynu przygrywał zespół muzyczny "Alabama", co znacznie uświetniło imprezę, a konferansjerką zajął się Bogdan Walczak. Zespól parateatralny z MOPS w Zgorzelcu wystąpił ze spektaklem o uzależnieniach, bazując na znanej wszystkim bajce "Jaś i Małgosia" natomiast dzieci ze świetlicy "Gawrosz" wystawiły "Czerwonego Kapturka".

W czasie festynu zadbano również o najmłodszych, dla których zorganizowano konkurs rysowania kredą, rzutu piłką do kosza, strzału piłką do bramki, hula-hop i inne. Wszyscy uczestnicy konkursów mogli korzystać nieodpłatnie z napojów, rozdawano również słodycze jako nagrody pocieszenia.


Informacje dotyczące festynu nagłośniono w lokalnych mediach. Organizatorzy festynu uważają, że organizując imprezę "Bądź trzeźwy" osiągnięto cel jakim była profilaktyka uzależnień wśród młodego pokolenia mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.
Nagrody ufundowali:

  • Starosta Powiatowy w Zgorzelcu - Mariusz Tureniec,
  • Burmistrz Miasta Zgorzelec - Rafał Gronicz,
  • Wój Gminy Zgorzelec - Kazimierz Janik.

Powyższe działania wpisały się na stałe w harmonogram prac Stowarzyszenia.

Galeria fotografii z festynu - kliknij tutaj

Poprawiony: czwartek, 08 września 2011 12:48
 

1 procent

Reklama

Imieniny obchodzą

Przedwczoraj : Filipiny Eustachego
Wczoraj : Jonasza Mateusza
Dzisiaj : Tomasza Maurycego
jutro : Boguslawa Tekli
Pojutrze : Gerarda Teodora
Jesteś tutaj:
Polish (Poland)