Odwiedziło nas

Dzisiaj18
Wczoraj52
Tydzień162
Miesiąc1601
Wszystkie195703

(C) Fliesenstadt

Hosting

Reklama

Sygnał Wolności

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    sobota, 22 października 2011 09:13

wizyta specialistow

W dniu 14 sierpnia 2011r  Stowarzyszenie ,,Apostolstwo Trzeźwości” im. Św. M.M. Kolbego dla uczczenia 70 rocznicy śmierci patrona zorganizowało program trzeźwościowy pt: Sygnał Wolności” oparty na programie ,,Zachowaj trzeźwy umysł”. Zobacz Video!


Program ten rozpoczął sie  Mszą Św., której przewodniczył i wygłosił kazanie dotyczące problemów alkoholowych Ks. Henryk Grządko – Członek Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.Uczestnicy tej Mszy Św. zatrzymali się na poczęstunek i rozmowy indywidualne z księdzem, terapeutami czy z przyjaciółmi.

Przy muzyce były recytowane wiersze o radości z uwolnienia od alkoholizmu przez trzeźwiejącego alkoholika. Pod kierownictwem Pani Alicji Świrskiej młodzież z Grupy muzycznej przedstawiła cztery pantomimy o wychodzenu z różnych zniewoleń. Tańcem pokazała jak człowiek wolny może byc piękny oraz tancem hebraiskim włączyła publiczność do tańca na placu.

W przerwie występów zgorzeleckiej młodzieży, pan Leopold Lisicki powiedział o zniewoleniach od narkotyów i jak unikać tych problemów. Ks. Henryk Grządko wyraził głębokie uznanie naszej młodzieży za ogromne zaangażowanie sie do spraw trzeźości, natomiast obecny tu Pan Andrzej Pałys w podsumowaniu stwierdził, że taka forma działalności profilaktycznej ma ogromne znaczenie w pogłębianiu świadomości społecznej na temat uzależnień.

Stowarzyszenie Profilaktyki Profesjonalnej Pomocy Osobom Uzależnionym ,,SUBSIDIUM” prowadzilo punkt informacyjnyoraz dystrybucje ulotek z programu ,,Zachowaj trzeźwy umysł”.

Po uporządkowaniu placu, mlodzież występująca w programie i zaproszeni goście zebrali sie jeszcze podyskutować o planach dalszej współpracy na przyszłość. Pogoda pomogła rozchmurzyć nastroje realizatorów tego programu i już zapadła decyzja w sprawie kontynuowania ,,Sygnału Wolności” na przyszłe lata. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz filmu poniżej.

 

 

Źródło: za Stowarzyszeniem "Apostolstwo Trzeźwości" w Zgorzelcu.

Poprawiony: sobota, 22 października 2011 10:50
 

1 procent

Reklama

Imieniny obchodzą

Przedwczoraj : Filipiny Eustachego
Wczoraj : Jonasza Mateusza
Dzisiaj : Tomasza Maurycego
jutro : Boguslawa Tekli
Pojutrze : Gerarda Teodora
Jesteś tutaj:
Polish (Poland)