Odwiedziło nas

Dzisiaj19
Wczoraj52
Tydzień163
Miesiąc1602
Wszystkie195704

(C) Fliesenstadt

Hosting

Reklama

Festyn "Razem do zdrowia"

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 09 lutego 2011 02:17

festyn

W  dniu 15 czerwca 2005 roku Stowarzyszenie "SUBSIDIUM" zorganizowało imprezę integracyjną dla osób uzależnionych niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi uzależnionymi i nieuzależnionymi i członkami Stowarzyszenia "SUBSIDIUM"pod hasłem "Razem do zdrowia".

 

 

 

 

Spotkanie trwało od godziny 11.00 do godziny 17.30. Wcześniej zakładany czas zakończenia spotkania na godzinę 16.00 przesunięto ze względu na dużą ilość uczestników i dobrą zabawę podczas festynu. Stowarzyszenie zaprosiło do udziału w festynie Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Higieniczne, Powiatową Komendę Policji, Stowarzyszenie "Powrót z U", Szkoły Podstawowe, Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne.

Oficjalnego otwarcia festynu dokonała Dyr. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Halina Kronkowska. Miasto Zgorzelec reprezentował Naczelnik Wydziału Zdrowia i Rozwiązywania Problemów Uzależnień Pan Andrzej Pałys.
Młodzież nieuzależniona i osoby uzależnione niepełnosprawne brały udział w konkursach wiedzy o uzależnieniach i niepełnosprawności. Odbył się konkurs na plakat dotyczący uzależnień i ich skutków (wynikającej z nich często niepełnosprawności). Wszyscy uczestnicy festynu mogli nieodpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie, określić poziom cukru we krwi, sprawdzić wagę ciała.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska "SUBSIDIUM" i zaproszonych do udziału (w/w) gości. Tu można było otrzymać informacje o uzależnieniach (przyczynach, skutkach, możliwości podjęcia leczenia). Rozdawano ulotki z informacjami o możliwościach korzystania z instytucji i organizacji pozarządowych zajmujących się uzależnieniami i niepełnosprawnością.

Osoby uzależnione sprawne i niepełnosprawne oraz członkowie Stowarzyszenia "SUBSIDIUM" - wolontariusze czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników festynu oraz nad dobrą atmosferą. W czasie trwania festynu przygrywał zespól muzyczny "ALABAMA", co znacznie uświetniło imprezę. Zespoły parateatralne z Zespołu Szkól Licealnych i Zawodowych im. Emilii Plater z opiekunami (pedagodzy z w/w szkól) wystąpiły ze spektaklami o uzależnieniach, których morał dotyczył skutków niewłaściwych przyzwyczajeń i uzależnień.
W czasie festynu zadbano również o najmłodszych, dla których zorganizowano konkurs rysowania kredą, rzutu piłką do kosza, hula-hop i inne. Wszyscy uczestnicy konkursów mogli korzystać nieodpłatnie z napojów, rozdawano również słodycze jako nagrody pocieszenia.
Informacje dotyczące festynu - tematyki, finansowania przez PFRON nagłośniono w prasie lokalnej oraz telewizji "KOMSAT"

Organizatorzy festynu uważają, że organizując imprezę "Razem do zdrowia" osiągnięto cel jakim było zintegrowanie osób niepełnosprawnych uzależnionych z osobami zdrowymi uzależnionymi i nieuzależnionymi.
Powyższe działania wpiszą się na stałe do harmonogramu prac Stowarzyszenia.

Galeria z festynu - kliknij aby obejrzeć.

Poprawiony: środa, 09 lutego 2011 18:01
 

1 procent

Reklama

Imieniny obchodzą

Przedwczoraj : Filipiny Eustachego
Wczoraj : Jonasza Mateusza
Dzisiaj : Tomasza Maurycego
jutro : Boguslawa Tekli
Pojutrze : Gerarda Teodora
Jesteś tutaj:
Polish (Poland)